HIVE DLA OPORNYCH. Poradnik ilustrowany.
SPIS TREŚCI
- Wstęp
- Założenie konta
- Hasło główne i klucze
- Logowanie
- Gdzie się zalogować?
- Hive, Hive Power, Hive Dollars
- Delegacja
- Nagrody
- Witnessi
- Reputacja
- Publikacja
- Głosowanie i wypłata
- Przelewy
- Zamiana na PLN
- Zamiana na rycary
- Zamiana HBD-HIVE
- Społeczności
- Hive Engine
- Blockchain explorer
- Limity
1. WSTĘP
Hive to blockchain, czyli zdecentralizowana i rozproszona baza danych, z której korzystają różne strony. Dlatego też jeśli stworzymy post na hive.blog, to będzie on widoczny również na peakd.com lub ecency.com. Inna będzie tylko "oprawa".
Hive to blockchain. Co z tego wynika? Po pierwsze nie da się usunąć tego, co się opublikowało. Po drugie ze Hive związane są kryptowaluty: HIVE oraz HBD (Hive Dollar), dzięki czemu autorzy publikowanych w blockchainie treści mogą być wynagradzani. Tworzy to zupełnie unikalny model, który trudno porównać z jakimkolwiek popularnym globalnym serwisem. Sprawia to pewne trudności w tłumaczeniu zasad działania Hive'a. Stąd też i niniejszy poradnik, który wyjaśni wiele elementów i procesów, krok po kroku.
2. ZAŁOŻENIE KONTA
Założyć konto na Hive można w różny sposób. Większość jest na liście, którą znajdziemy tutaj. To jaki sposób wybierzemy nie ma większego znaczenia dla późniejszej aktywności. Metody różnią się tylko warunkami. Część wymaga opłaty, część tworzy konto zupełnie za darmo, ale wymaga takiej czy innej weryfikacji. Skutek jest jednak zawsze ten sam. Tworzymy login i generujemy hasło, które KONIECZNIE TRZEBA ZAPISAĆ. Dane te są niczym Jedyny Pierścień z "Władcy Pierścieni". Zalogujemy się nimi na każdą stronę powiązaną z Hive. A zatem jeśli założymy konto przez Ecency to nie oznacza to, że musimy korzystać z tego serwisu. Możemy śmiało wybrać inny. Np. hive.blog.
3. HASŁO GŁÓWNE I KLUCZE
Może ktoś już zdążył zapomnieć, więc przypomnę: HASŁO NALEŻY ZAPISAĆ I SCHOWAĆ W DOBRE MIEJSCE. Niestety w przypadku utraty nie da się go odzyskać. Nie jest ono nigdzie przechowywane i na tym właśnie opiera się bezpieczeństwo środków, które zgromadzisz. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że oprócz platformy blogowej otrzymujemy również portfel, na którym możemy gromadzić tokeny o realnej wartości. Chętnych by je sobie przywłaszczyć nie brakuje. A zatem: ZAPISZ HASŁO I NIKOMU GO NIE PRZESYŁAJ.
Ze względów bezpieczeństwa, wraz z utworzeniem konta, Hive stworzył również kilka innych haseł, o mniejszej "mocy". Wiele stron będzie prosiło o podanie właśnie tych "kluczy" (a nie hasła głównego). Aby je sprawdzić musimy zalogować się na wallet.hive.blog i kliknąć w zakładkę UPRAWNIENIA.
Znajdziemy tam listę kluczy i ich opis.
4. LOGOWANIE
Prostym sposobem na logowanie się do różnych stron opartych na blockchainie Hive jest tzw. Hivesigner. Narzędzie to zapamiętuje nasze hasło, tak że nie musimy go za każdym razem wpisywać. Jeśli posiadamy więcej kont, swobodnie możemy zapisać hasła do każdego z nich.
Jeśli podczas logowania za pomocą hivesignera oznaczymy "Encrypt your keys", wówczas będziemy musieli nadać dodatkowe hasło zabezpieczające.
5. GDZIE SIĘ ZALOGOWAĆ?
Ok. Wiemy jak się zalogować. Powstaje jednak podstawowe pytanie: Gdzie to zrobić? Do wyboru mamy szereg interfejsów, jak już była mowa - wszystkie one pokazują to samo, tylko w nieco innej oprawie. Oferują też różne dodatkowe funkcje. Z tego też względu najlepiej samemu przetestować najpopularniejsze strony (hive.blog, peakd.com, ecency.com.) i samemu zdecydować z którego korzystać. Ja zwykle używam hive.blog oraz peakd.com i na tych też stronach będę demonstrował działanie Hive'a.
6. HIVE, HIVE POWER, HIVE DOLLARS
Należy pamiętać, że każda strona, którą wybierzemy do przeglądania treści jest zintegrowana z portfelem. Ja większości operacji dokonuję na wallet.hive.blog. W domyślnej zakładce SALDA znajdziemy następujące rubryki: HIVE, HIVE POWER, HIVE DOLLARS oraz OSZCZĘDNOŚCI.
Blockchain Hive ma dwie kryptowaluty. HIVE oraz HIVE DOLLARS (HBD). Dlaczego aż dwie? Otóż z założenia HIVE ma być tokenem technicznym do zamiany na HIVE POWER. Hive Dollars z kolei ma być wygodnym środkiem płatniczym. Dlaczego wygodnym? Bo dzięki przyjętemu mechanizmowi powinien być warty zawsze ~1 dolara amerykańskiego. Stały kurs sprzyja z kolei wymianie handlowej.
Czym zatem jest HIVE POWER? HP to "zamrożone" tokeny HIVE, które zwiększają siłę naszego głosu. To "zamrożenie" ma swoje plusy i minusy. Plus jest taki, że im większe HP tym większy jest nasz wpływ na platformę. Możemy głosować. Zarówno dodatnio (przekazując określoną ilość nagrody) jak i ujemnie (odbierając określoną ilość nagrody). Ponadto możemy wpływać na wybór tzw. witnessów, czyli osób, które dbają o techniczne aspekty funkcjonowania sieci. Posiadanie samego HIVE'a nie daje tych przywilejów. HIVE'em jednak można dowolnie obracać. W każdej chwili możemy go komuś przesłać lub sprzedać na giełdzie. Oczywiście HP można zamienić z powrotem na HIVE, ale wymaga to czasu. Zamiana jest rozłożona w czasie i zajmuje 13 tygodni.
Aby zamienić HIVE na HIVE POWER należy kliknąć na "trójkącik" przy saldzie, a następnie na ZWIĘKSZ MOC. Jeśli natomiast chcemy rozpocząć proces zamiany HP na HIVE musimy kliknąć na HIVE POWER i dać ZMNIEJSZ MOC.
A czym są OSZCZĘDNOŚCI? Otóż, jeśli przy saldzie HIVE lub HIVE DOLLARS klikniemy na TRANSFER DO OSZCZĘDNOŚCI wówczas umieścimy swoje tokeny (w określonej przez nas ilości) w oszczędnościach. Oznacza to, że aby je wybrać będziemy musieli poczekać 3 dni od zadeklarowania ich wybrania.
Ktoś oczywiście może zapytać: A po co to komu? Niestety wszędzie są oszuści. Może się zdarzyć, że ktoś wyłudzi od nas hasło i włamie się na konto. Wówczas wolne środki może przelać na giełdę w ciągu kilku sekund. W przypadku gdy są one zamrożone w oszczędnościach, musi czekać 3 dni. A w tym okresie jesteśmy w stanie odzyskać swoje konto (PAMIĘTAJ BY ZAPISAĆ SWOJE HASŁO, BO BEZ TEGO KONTA NIE ODZYSKASZ).
Trzymanie środków (a konkretnie HBD) w Savings ma też jeszcze jeden plus: pozwala je pomnożyć dzięki dość wysokiemy oprocentowaniu (obecnie 20% rocznie).
7. DELEGACJA
Jedna z ciekawszych funkcji Hive'a to delegacja Hive Poweru. Dzięki niej możemy pożyczyć komuś swoją moc. W każdej chwili jednak delegację możemy cofnąć. Wróci jednak do nas dopiero po 7 dniach.
Aby delegować komuś HP należy kliknąć na DELEGATE a następnie wpisać nazwę konta i ilość Hive Power, które chcemy pożyczyć. Jeśli z kolei chcemy wycofać delegację musimy zrobić to samo wpisując w polu "ilość" wartość "0".
Delegowany HP jest zawsze podany w nawiasie. Plus oznacza, że tyle HP mamy pożyczonego przez kogoś. Minus z kolei oznacza, że tyle HP ktoś pożycza od nas.
Warto zauważyć, że z upływem czasu HP rośnie. Widać to szczególnie w polu z delegacjami. Jest to związane z mechanizmem antyinflacyjnym, który sprawia, że HIVE w formie HIVE POWER zachowuje się jak lokata. Jeszcze więcej możemy zyskać podejmując działania. A konkretnie: głosując.
8. NAGRODY
Jedna z zakładek w wallet.hive.blog to NAGRODY. Do wyboru mamy NAGRODY KURATORSKIE oraz NAGRODY AUTORSKIE.
Skąd się bierze ten podział? Otóż na Hive nagrody otrzymujemy nie tylko za publikowanie postów (nagroda autorska), ale również za głosowanie na posty innych użytkowników (nagroda kuratorska). Z zasady połowa wynagrodzenia jakie zbierze post jest dzielona na połowę. 50% otrzymuje autor, 50% otrzymują wszyscy, którzy głosowali na dany post. Co ważne, nagroda kuratorska przyznawana jest wg pewnego systemu i jej wysokość zależy nie tylko od wielkości naszego głosu, ale również od czasu i kolejności zagłosowania. Zasadniczo im wcześniej i im więcej tym, lepiej.
Nagrody kuratorskie przyznawane są w postaci HP. Nieco inaczej jest z nagrodami autorskimi. Tutaj autor sam może zdecydować czy chce otrzymać 100% swojej doli w Hive Power, czy też woli dostać 50% w HP a 50% w HBD.
9. WITNESSI
Hive Power ma przełożenie nie tylko na wysokość naszej nagrody kuratorskiej. Określa również moc naszego głosu w procesie głosowania na witnessów, którzy zajmują się utrzymaniem sieci.
Hive działa dzięki witnessom. Są zresztą za to wynagradzani. Największą władzę ma pierwsza dwudziestka. Bez ich zgody nie można przeprowadzić żadnych istotnych zmian w sieci. Stąd też ważne jest, by byli to odpowiedni ludzie. Jeśli nie mamy pojęcia kogo wybrać, możemy wybrać reprezentanta, który zagłosuje za nas (lub raczej my zagłosujemy dokładnie tak jak on). Oczywiście możemy też sami wybrać konkretnych ludzi.
Aby to zrobić najlepiej użyć peakd.com. W menu możemy wybrać WITNESSES. Znajduje się tam lista, na której możemy zaznaczać konkretne konta.
Peakd.com pozwala również w łatwy sposób wybrać swojego pośrednika. Wystarczy wejść na jego profil i wybrać odpowiednią opcję.
10. REPUTACJA
Hive Power to podstawa. Nie jest to jednak jedyny wskaźnik znaczenia na platformie. Innym jest reputacja (jest to ta wartość w nawiasie obok nazwy). Pokazuje ona zaangażowanie danego konta. Wynika to z faktu, że każdy głos dodatni powiększa reputację. Im większy głos, tym większy jest przyrost reputacji. Głosy ujemne z kolei ją obniżają. Ale tylko wtedy, gdy dostaliśmy je od kogoś, kto ma większą reputację od nas. Posty użytkowników o ujemnej reputacji są mniej widoczne i to w zasadzie jedyna (poza społecznym odbiorem) konsekwencja niskiej reputacji.
11. PUBLIKACJA
Wszystko co zostało opisane powyżej nie miałoby większego sensu, gdyby nie fakt, że są osoby, które publikują treści na blockchainie Hive. Jak to zrobić? Tu znów najłatwiejszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po peakd.com. Posiada on bowiem o wiele przyjaźniejszy edytor aniżeli hive.blog.
Aby napisać posta musimy kliknąć w ikonkę długopisu (1) i kliknąć na CREATE A POST. Sam proces tworzenia wpisu jest intuicyjny i bardzo prosty. Wystarczy korzystać z edytora po lewej. Podgląd mamy po prawej.
Wpisujemy tutuł postu. Określamy gdzie ma być publikowany (2): na naszym blogu czyli w tzw. społecznościach. Podajemy tagi (3). Możemy też wybrać zaawansowane opcje (4), gdzie m.in. mamy do wyboru czy chcemy otrzymać 100% HP, 50/50 HP i HBD czy też chcemy zrzec się nagrody. Możemy również wybrać "okładkę" (Cover Image) i podzielić się swoją nagrodą z innym użytkownikiem (Beneficiaries).
Najbardziej kluczowe dla widoczności naszego posta są tagi. Jeśli wpiszemy jakieś dowolne to najprawdopodobniej nikt naszego wpisu w ogóle nie zobaczy. Jeśli więc publikujemy post w języku polskim to koniecznie z tagiem POLISH. Jeśli wrzucamy dobre fotografie, to bez tagu PHOTOGRAPHY ani rusz.
Napisany post możemy opublikować natychmiast klikając w PUBLISH. Zapisać jako szkic (SAVE DRAFT) lub zaplanować publikację (SCHEDULE).
12. GŁOSOWANIE I WYPŁATA
Opublikowany post przez 7 dni może być nagradzany. Każdy użytkownik ma określoną siłę głosu, co pozwala mu przekazać mniejszą lub większą nagrodę. Co ważne: nie przekazuje własnych tokenów, ale część, która jest w puli ogólnej generowanej codziennie przez system. Należy dodać, że liczba głosów nie jest nieskończona. Każdy głos obniża tzw. Voting Power, co sprawia, że każdy kolejny jest słabszy. Przy każdym poście jest podana ilość zebranej nagrody, należy jednak pamiętać, że jest ona szacunkowa i określona w dolarach. Ostatecznie jednak (po 7 dniach) środki zostaną wypłacone w kryptowalucie. W zależności od naszych ustawień będzie to 100% HP lub 50/50 HP i HBD.
Co ważne, nagrody nie "lądują" automatycznie w naszym portfelu. Musimy je odebrać kliknięciem w ODBIERZ lub CLAIM.
13. PRZELEWY
Nagrodę, którą otrzymaliśmy możemy trzymać w postaci Hive Power. Możemy ją również zamienić na HIVE (klikając ZMNIEJSZ MOC) i "coś z nią zrobić". W przypadku "płynnego tokenu" zwykle oznacza to po prostu transfer.
Aby przelać token HIVE lub HBD na inne konto należy kliknąć TRANSFER a następnie wypełnić pola określając nadawcę i ilość tokenów.
W memo możemy napisać jakąś wiadomość. Jeśli rozpoczniemy ją od # to wówczas zostanie ona zaszyfrowana i będzie widoczna tylko dla nadawcy i odbiorcy. Można więc przesłać tak swój adres i nikt niepowołany go nie zobaczy.
14. ZAMIANA NA PLN
Tokeny HIVE i HBD mają realną wartość. Można ją sprawdzić w dolarach amerykańskich np. na coinmarketcap.com i przeliczyć na złotówki. Co więcej - tokeny można nawet na złotówki zamienić. Cała operacja ma zawsze dwa etapy.
Etap pierwszy to zamiana HIVE na Bitcoina. Tutaj sposoby są dwa. Po pierwsze możemy skorzystać z giełdy np. Bittrex. Aby to zrobić, musimy wejść na swoje giełdowe konto, kliknąć DEPOSIT i skopiować MEMO. Następnie przelać na konto @bittrex odpowiednią ilość HIVE/HBD i w memo wkleić skopiowany ciąg znaków. Należy jednak pamiętać, że HIVE i HBD mają różne MEMO. Lepiej się nie pomylić.
Następnie już na giełdzie zamieniamy HIVE lub HBD na BTC. Niestety minusem tego rozwiązania jest konieczność posiadania konta na giełdzie, co związane jest zwykle z weryfikacją i koniecznością przesyłania dokumentów.
Prostszym sposobem zamiany HIVE na BTC jest założenie konta na Blocktrades. Wówczas wystarczy kliknąć w portfelu na SPRZEDAJ. Blocktrades zamieni HIVE na BTC i prześle na podany adres.
I tu dochodzimy do drugiego etapu, czyli zamiany BTC na PLN. Po pierwsze znów możemy skorzystać z giełdy, np. Bitbay i zamienić BTC na złotówki. Te z kolei możemy wypłacić w dowolnym bankomacie Euronetu za pomocą funkcji SkyCash. Należy podać tylko PIN i kod (otrzymane mailem i SMSem) i odebrać pieniądze. No ale znów wymaga od nas zakładania konta na giełdzie i weryfikowania go za pomocą dowodu osobistego lub paszportu.
Inny sposób zamiany BTC na PLN to bitomaty. W tych, które należą do Shitcoins Clubu procedura wygląda następująco: Najpierw należy założyć konto na stronie shitcoins.club (nie ma żadnej poważniejszej weryfikacji, należy podać tylko maila). Po zalogowaniu pobieramy adres BTC. Przelewamy na niego tokeny. Idziemy do bitomatu. Skanujemy kod ze Shitcoinsa i wybieramy złotówki.
15. ZAMIANA NA RYCARY
Od końca czerwca 2020 roku w Krakowie przy ul. Biskupiej 18 działa Królestwo Bez Kresu, czyli niekomercyjne centrum kultury tworzone w duchu poezji Zbigniewa Herberta. W miejscu tym można napić się herbaty, zjeść czekoladę robioną bezpośrednio z ziaren kakaowca, skorzystać z wirtualnej rzeczywistości lub wynająć przestrzeń. Wszystko co dostępne można dostać jedynie za rycary, które mają formę cyfrowego depozytu zapisanego w blockchainie Hive. Rycary z kolei można dostać za HBD w stosunku 2:1. 2 rycary za 1 HBD. Wystarczy przelać Hive Dollarsy na konto @fundacja i najlepiej odezwać się na adres [email protected].
16. ZAMIANA HBD-HIVE
Aby zamienić HIVE na HBD lub odwrotnie, należy kliknąć w portfelu na GIEŁDA następnie wpisać ilość tokenów, które chcemy wymienić. Można też zmodyfikować cenę. Im wyższa w przypadku zakupu, tym większe prawdopodobieństwo, że operacja zostanie dokonana natychmiast.
17. SPOŁECZNOŚCI
Niezależnie czy jest to hive.blog, peakd.com czy ecency.com, na stronie głównej bez problemu znajdziemy zakładkę COMMUNITIES, gdzie znajdziemy długą listę społeczności. Jeśli jakaś nas interesuje, to możemy kliknąć SUBSCRIBE.
Na dobry początek polecam społeczność Polish HIVE, która skupia osoby piszące po polsku. Aby napisać post musimy kliknąć w NEW POST. W peakd.com jest to dużo łatwiejsze, bo wystarczy kliknąć w ikonkę długopisu i nad tytułem mamy do wyboru miejsce pojawienia się wpisu.
Publikując w społecznościach musimy pamiętać, że często mają one swoje zasady i moderację. Każdy zresztą może założyć swoją. Istotne jest również to, że nasz post nie pojawi się w sekcji BLOG, która jest domyślna po wejściu na nasz profil.
Aby zobaczyć wszystkie posty, również te publikowane w społecznościach, musimy wejść w zakładkę POSTY.
18. HIVE ENGINE
Jeśli już jesteśmy przy społecznościach, to nie sposób nie wspomnieć o Hive Engine, czyli platformie tzw. smart contractów bazującej blockchainie Hive. Powstała ona właśnie z myślą o communities i pozwala tworzyć własne tokeny. W praktyce jednak każdy może stworzyć własny token. O ile widzi w tym sens.
19. BLOCKCHAIN EXPLORER
Blockchain explorer dostępny na stronie hiveblocks.com to narzędzie, które pozwala nam zobaczyć to, co często niewidoczne. Dzięki niemu możemy prześledzić każdą operację, która została zrobiona, krok po kroku. Odnosi się to m.in. do edycji postów. Każda wersja jest zapisana w blockchainie. Aby zobaczyć swoje konto należy wejść na stronę: hiveblocks.com/@nazwakonta Przy czym "nazwakonta" to nazwa Twojego konta.
Na hiveblocks.com znajdziemy przede wszystkim informację o naszym Voting Power. Jak już wspomniałem w dziale o głosowaniu - każdy oddany głos obniża nasz VP. A więc głosując serią każdy kolejny będzie słabszy. Siła głosu oczywiście się regeneruje. 1% w godzinę.
20. LIMITY
Hive nie jest platformą idealną i też ma swoje mankamenty. Prędzej czy później (ale raczej prędzej) możemy natknąć się na pewne ograniczenia. Pierwszym - bardzo prawdopodobnym dla nowych kont - może okazać się za mały Hive Power. Możemy więc mieć problemy z publikacją postów i głosowaniem. Rozwiązaniem tego problemu jest pożyczenie HP od kogoś (delegacja) lub poczekanie na pierwsze wypłaty.
Kolejnym limitem jest długość posta. Może on być nie większy niż 65 KB. Z problemem tym mało kto ma do czynienia, bo zwykle nikt nie pisze tak długich postów. Gdyby jednak niniejszy wpis był nieco dłuższy, to nie mógłby zostać opublikowany w całości. Trzeba byłoby go podzielić i wrzucić w kilku częściach.
Takich poradników nam trzeba :) Dodałbym jeszcze informację o Hive Keychain, bo jest bardzo przydatny i moim zdaniem wygodniejszy niż Hivesigner.
Dzięki za dobre słowo :)
Nie korzystam z Keychaina, bo trzeba go instalować (a ja mam jakąś awersję do instalowania) :P BTW, działa to w ogóle na Brave? W każdym razie mogę uzupełnić, jak ktoś mi napisze jak to działa ;)
Jakbym jeszcze o czymś zapomniał to chętnie uzupełnię (o ile limit znaków na to pozwoli).
Keychain działa na Brave. Sam używam.
W tej chwili nie mam czasu przeczytać, ale zapowiada się Bomba! przy okazji przelewów warto napisać, że można wysyłać zaszyfrowane wiadomości które odczyta wyłącznie odbiorca. Masz u mnie instrukcję bo testowałem jak chcesz wykorzystać to bierz co chcesz łącznie z obrazkami ;)
Tak. Jest o tym wzmianka w poradniku. Stosowałem to zresztą dwa lata temu podczas konkursu Intermarium do przesyłania odpowiedzi.
No i myk ;) Promujemy Hive!
Przeczytałem wreszcie, garść drobnych uwag:
Warto wspomnieć, że można edytować i "usunąć", jednak zawsze można dotrzeć do poprzedniej wersji.
Drobne różnice jednak są.
Warto korzystać z zaufanych dostawców takiej usługi, bo związane jest z tym bezpieczeństwo naszego konta (złe intencje lub niewiedza może prowadzić do tego, że klucze do naszego konta nie są generowane w bezpieczny sposób).
My nic nie przekazujemy, my wyrażamy opinię (tak silną jak nasze HP) odnośnie potencjalnej nagrody, którą może otrzymać post (a która będzie podzielona pomiędzy jego autorów i kuratorów). Ujemny głos niczego nie zabiera, a jedynie wyraża opinie, że post nie powinien dostać tak dużo.
Mamy szansę przy spełnieniu wielu warunków. Małą. Dlatego tak ważne jest:
Po 5 dniach. (Od czasu HF20)
Chyba, że pierwsze 5 minut istnienia, wtedy niekoniecznie.
Kuracja to odnajdowanie wartościowych treści, głosując zwiększamy ich widoczność, a jeśli po nas przybędą inni głosujący to mamy szansę na większą nagrodę.
Największą władzę mają głosujący z największą ilością (własnego, a nie otrzymanego w delegacji) HP.
Witness służy sieci swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, jeśli służy źle, to po chwili traci głosy i już nie jest w pierwszej dwudziestce.
Tu już lepiej niż poprzednio, bo wspomniane o puli, ale też mowa o przekazywaniu, a ja jednak trzymał bym unikał takiego nazewnictwa.
A najlepiej przy okazji zapytać Bitbay, dlaczego wciąż nie zdecydowali się na obsługę HIVE i HBD.
Chyba, że zrobimy reblog takiego posta, wtedy tak.
Co do nagród jeszcze, czy to autorskich czy kuratorskich, to może warto rozwiać złudzenia ;-)
to nie jest coś co utrzyma rodzinę, bo większość z nas nie jest wybitnymi twórcami,
jednak za zaangażowanie w platformę społecznościową, dostajemy coś, zamiast nic (facebook, instagram, twitter) i jest ona nasza.
https://twitter.com/HivePolish/status/1370629275917955072
"BlockTrades no longer offers cryptocurrency trading services. If you were previously a customer, you can still access your account for a limited time in order to download trading records for your tax records."